Чи складно стати школярем?/Files/images/1283821425_yibgmvnewktayb7.jpeg

Психологічна готовність до школи — це такий рівень психічного розвитку дитини, який створює умови для успішного опанування навчальної діяльності.

Наявні емпіричні дані, які стосуються психологічної готовності дітей 6-7-річного віку до навчання в школі,свідчать, що більшість дітей цього віку — від 50 до 80% — так чи інакше ще не повністю готові до навчання в школі та повноцінного засвоєння шкільних програм, що діють у початкових класах: багато хто з дітей, можливо, й готовий за своїми фізичними показниками до навчання, проте за рівнем психологічного розвитку перебуває на рівні дошкільника.

Детальніше...

/Files/images/20060915-5inschool.jpgТест оцінювання шкільної зрілості

Оцінювання розвитку пізнання

♦ Чи володіє дитина основними поняттями: праворуч — ліво­руч; великий — малий тощо?
♦ Чи здатна дитина розуміти прості принципи класифікації, на­приклад: речі, які можуть котитися і які не можуть?
♦ Чи може малюк утримати в пам'яті й виконати як мінімум три вказівки?
♦ Чи може дитина назвати більшість літер абетки?

Детальніше...

/Files/images/76d1f50a-87c7-4c0f-a340-c65c9d64d78c.jpgАмуніція: шопінг у серпні

Більшість «шкільних» мам радять починати купувати шкільне обмундирування в серпні, коли відкриваються «шкільні базари». Саме тоді можна придбати «все в одному місці», причому за низь­кими цінами. Проте, якщо ви придбаєте щось заздалегідь, нічого страшного не буде.

Головне — щоб кожна покупка була добре продумана, адже всі шкільні речі повинні бути помічниками дитини, а не джерелом проблем.

Детальніше...

/Files/images/IMG_8239.JPGЗнання

Чи повинна дитина вміти читати і рахувати, вступаючи до першого класу? На це запитання відповідь однозначна — ні. Учителі не мають права вимагати від майбутнього першокласника вміння читати.

Усі діти, які досягають шкільного віку, зараховуються до першого класу загальноосвітньої установи незалежно від рівня їхньої підготовки. Співбесіду вчителя з дитиною можна проводити у вересні з метою планування навчальної роботи з кожним учнем.

Детальніше...

/Files/images/kidskomary.jpgСтан здоров’я

Давайте детальніше зупинимося на здоров'ї майбутнього пер­шокласника. На що вам варто звернути увагу?

* Обов'язково знайдіть хорошого лікаря, а також хорошого психолога, якщо ви помічаєте у вашої дитини такі симптоми та особливості поведінки:

♦ наявність неконтрольованих, «безглуздих» рухів (мор­гає, покашлює, тре носа, гризе нігті, крутить і мне щось у пальцях, крутить головою, підскакує на місці);

Детальніше...

/Files/images/1311002298_1242223100_zagar.jpgОстаннє літо перед школою

Головне - здоров'я

Чудовий радянський педагог В. О. Сухомлинський так писав про значення здоров'я в житті школяра:Я не боюся ще і ще раз повторити: турбота про здоров'я — це найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, рівень знань, віра в свої сили. Якщо виміряти всі мої тривоги і турботи про дітей протягом перших 4 років навчання, то половина їх — про здоров'я. Піклування про здоров'я неможливе без постійного зв'язку із сім'єю. Більшість бесід із батьками, особливо в перші 2 роки навчання дітей в школі, — це бесіди про здоров'я малюків...

Детальніше...
Кiлькiсть переглядiв: 1429

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.