10 ПОРАД БАТЬКАМ

у використанні медіа

1. Якомога частіше допомагайте своїй дитині при користуванні медіа. Дивіться разом з нею телепередачі, сідайте разом за комп'ютер, слухайте разом CD, створіть обставини, в яких разом можна діставати задоволення від аудіоісторій і передач (як при читанні книжки з картинками).

2. Діти часто сприймають зміст медіа інакше, ніж дорослі. У них зовсім інакші страхи, і вони по-іншому люблять розважатися. Поспостерігайте за своєю дитиною, постарайтеся зрозуміти світ її почуттів.

3. Обговорюйте зі своєю дитиною моменти, пережиті при користуванні медіа. Яка частина історії, який персонаж або яка гра сподобалися вашій доньці або вашому синові найбільше? Чому?

4. Надайте своїй дитині можливість наслідувати героїв історій з медіа або спонукайте до осмислення побаченого і почутого в процесі малювання. Поспостерігайте при цьому за своєю дитиною.

5. Встановлення правил: детально обговоріть, що конкретно і як довго можна дивитися, слухати або грати за ігровою консоллю. Вибирайте передачі, комп'ютерні ігри тощо разом зі своєю дитиною. Звертайте увагу на те, щоб часові межі не порушувалися. Загальний час, проведений дітьми дошкільного віку біля телевізора, комп'ютера і консолі, не повинен перевищувати 60 хвилин на день.

6. Контролюйте зміст дитячих медіа. Як ваша дитина реагує на них, чи може вона при цьому витримувати емоційне навантаження? Який настрій вони створюють? Які персонажі в них діють? Як вона реагує на них?

7. Звичайно, діти дошкільного віку вже самі можуть час від часу дивитися передачі, слухати аудіо та грати в комп'ютерні ігри: в цьому разі вибирайте медіа, які ви і ваша дитина вже знаєте (відомі та загальноприйняті формати передач, а також відео, ігри та аудіо). І тут дотримуйтеся часових меж.

8. Використовуйте медіа активно: надайте своїй дитині можливість фотографувати або знімати камерою. Запропонуйте їй записати звуки, наприклад у лісі, або мову на диктофон чи займіться з нею малюванням на комп'ютері.

9. Надавайте своїй дитині альтернативи: створіть обставини, які спонукатимуть її грати в ігри, не використовуючи при цьому медіа, запрошуйте друзів своїх дітей, ходіть з дитиною на дитячі ігрові майданчики і показуйте їй, як і чим можна займатися без застосування медіа (наприклад, малювати, будувати «халабуди» тощо).

10. Обмінюйтеся з іншими батьками або вихователями своїми думками про переваги і можливі проблеми своєї дитини при використанні медіа.

/Files/images/999.gif

/Files/images/pkukfku.jpg

/Files/images/15-16_nr/golovach/image.jpg

/Files/images/15_nr/molodsha_grupa_a/Способи любові.png

/Files/images/15_nr/molodsha_grupa_a/колір1.png

Права батьків

Батьки мають право

- вибирати дошкільні заклади та форми отримання дошкільної освіти та виховання для дітей дошкільного віку, що не заперечує чинному законодавству;

- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування дошкільного закладу;

- на пільги на харчування;

- вносити пропозиції щодо покращення роботи дошкільного закладу;

- брати участь у заходах дошкільного закладу;

- брати участь у поліпшенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази дошкільного закладу.

Обов'язки батьків

Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

- сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідного до вимог Базового компоненту дошкільної освіти;

- забезпечувати систематичне відвідування дитиною дошкільного навчального закладу;

- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;

- слідкувати за станом здоров'я дитини та вчасно повідомляти персонал дошкільного навчального закладу про зміни у стані здоров'я дитини;

- не давати, не одягати дитині зайві предмети, які можуть зашкодити життю та здоров'ю дитини;

- не приносити продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей;

- приводити дитину добре вимитою, одягненою в чистий одяг (одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам), підстриженими, з обрізаними нігтями;

- дотримуватись встановленого розпорядку закладу;

- забороняється забирати дітей з дошкільного навчального закладу батькам або особам, що їх замінюють, в нетверезому стані;

- своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;

- батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби;

- приводячи дітей до дошкільного закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві, ввечері - вихователі зобов'язані передати дитину батькам;

- відвідувати батьківські збори;

- виконувати поради-рекомендації працівників закладу щодо виховання та навчання дітей;

- дотримуватись правил дорожнього руху - бути прикладом для своїх дітей;

- бути взаємоввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.

Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:

1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - до 9.00 та забирати - до 18.00.

2. Приводити дитину в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

3. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

4. Своєчасно повідомляти вихователя про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ.

5. Вихователь зобов'язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб, нездужання, тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

6. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

7. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми дошкільного закладу вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.

8. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках доручення оформляється письмово.

10. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

11. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).

Чи має право вихователь відпустити дитину зі старшим братом чи сестрою?

Хто має право забирати дитину з садка? Чи можуть батьки доручити це старшим дітям, і як у цьому випадку має діяти вихователь?

ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДИТИНУ?

У Законі України «Про дошкільну освіту» вказано, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності. А заклад дошкільної освіти створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

Отже, відповідальність за безпеку дитини під час її перебування у навчальному закладі несе сам заклад.

ХТО МОЖЕ ЗАБИРАТИ ДИТИНУ З САДКА ТА ШКОЛИ, ОКРІМ БАТЬКІВ?

У Сімейному кодексі (ч.2 ст.151) йде мова про те, що батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Тому, за потреби, дитину з навчального закладу можуть забирати інші особи.

У цьому випадку батьки мають написати на ім'я завідувача відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з дошкільного навчального закладу. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ДНЗ забирали інші особи.

ЧИ МОЖУТЬ ДИТИНУ ЗАБИРАТИ СТАРШІ БРАТ ЧИ СЕСТРА?

Згідно з ч.2 ст. 6 Сімейного кодексу:

- діти до 14 років вважаються малолітніми;

- діти від 14 до 18 років вважаються неповнолітніми та мають НЕПОВНУ цивільну дієздатність.

Цивільна дієздатність - це здатність особи своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

У вихованні своїх молодших сестер та братів мають право брати участь ТІЛЬКИ ПОВНОЛІТНІ ОСОБИ (ст. 259 Сімейного кодексу).

Отже, вихователь не має права відпустити дитину зі старшим братом чи сестрою, якщо вони неповнолітні. Забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.

/Files/images/999.gif

Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.